Click here to view the pdf playoff bracket.
SUNDAY | 4:00pm | GOLD | McNamara – McNamara | v | Braun – Chow | 2-0 | |
SUNDAY | 2:00pm | BRONZE | Cordonier – Allinger-Pezer | v | Sawatzky – Bateham | 2-0 | |
SUNDAY | 11:30am | 60 | Braun – Chow | v | Sawatzky – Bateham | 2-1. | 18-21, 21-18, 15-11 |
SUNDAY | 11:30am | 59 | McNamara – McNamara | v | Cordonier – Allinger-Pezer | 2-0 | 21-19, 21-15 |
SUNDAY | 10:00am | 58 | Sawatzky – Bateham | v | Thomas – Thomas | 2-1. | 21-17, 17-21, 15-17 |
SUNDAY | 10:00am | 57 | Cordonier – Allinger-Pezer | v | Devreaux – Weir | 2-1. | 21-07, 17-21, 15-12 |
SUNDAY | 8:30am | 56 | Thomas – Thomas | v | Carrasco – Cockrell | 2-0 | 21-15, 21-16 |
SUNDAY | 8:30am | 55 | Devreaux – Weir | v | McDonald – Wiskar | 2-1. | 15-21, 22-20, 15-12 |
SATURDAY | 5:00pm | 54 | Braun – Chow | v | Cordonier – Allinger-Pezer | 2-0 | 21-14, 21-13 |
SATURDAY | 5:00pm | 53 | McNamara – McNamara | v | Sawatzky – Bateham | 2-0 | |
SATURDAY | 5:00pm | 52 | Carrasco – Cockrell | v | Bauder – O’Reilly | 2-0 | 21-13, 21-12 |
SATURDAY | 5:00pm | 51 | Thomas – Thomas | v | Alhmjell – Kaufmanis | 2-1. | 15-21, 21-14, 16-14 |
SATURDAY | 5:00pm | 50 | McDonald – Wiskar | v | Caverly – Irwin | 2-0 | 21-17, 21-18 |
SATURDAY | 5:00pm | 49 | Devreaux – Weir | v | Riley – Chioccarello | 2-0 | 21-17, 21-11 |
SATURDAY | 4:00pm | 48 | Dunn – Soolsma | v | Bauder – O’Reilly | 0-2 | 15-21, 21-23 |
SATURDAY | 4:00pm | 47 | Saxton – Schmuland | v | Alhmjell – Kaufmanis | 1-2. | 19-21, 21-17, 10-15 |
SATURDAY | 4:00pm | 46 | Caverly – Irwin | v | Chow – Clark | 2-0 | 21-18, 21-13 |
SATURDAY | 4:00pm | 45 | May – McKay | v | Riley – Chioccarello | 0-2 | 21-18, 21-15 |
SATURDAY | 3:00pm | 44 | Thomas – Thomas | v | Cordonier – Allinger-Pezer | 1-2. | 21-18, 19-21, 11-15 |
SATURDAY | 3:00pm | 43 | Braun – Chow | v | Carrasco – Cockrell | 2-0 | 21-16, 21-18 |
SATURDAY | 3:00pm | 42 | Sawatzky – Bateham | v | Devreaux – Weir | 2-1. | 22-20, 15-21, 15-13 |
SATURDAY | 3:00pm | 41 | McNamara – McNamara | v | McDonald – Wiskar | 2-0 | 21-10, 21-13 |
SATURDAY | 3:00pm | 40 | Armstrong – Sloan | v | Bauder – O’Reilly | 0-2 | 21-23, 20-22 |
SATURDAY | 2:00pm | 39 | Dunn – Soolsma | v | Bartos – Friend | 2-1. | 18-21, 21-09, 15-11 |
SATURDAY | 2:00pm | 38 | Alhmjell – Kaufmanis | v | MacDonald – Frayne | 2-0 | 21-08, 21-07 |
SATURDAY | 2:00pm | 37 | Saxton – Schmuland | v | Fayad – Fayad | 2-0 | 21-19, 21-17 |
SATURDAY | 2:00pm | 36 | Chow – Clark | v | Fulkova – McMains | 2-0 | 21-19, 21-18 |
SATURDAY | 2:00pm | 35 | Caverly – Irwin | v | Androsoff – Kermode | 2-0 | 21-19, 21-15 |
SATURDAY | 2:00pm | 34 | Coulter – Liau Kent | v | Riley – Chioccarello | 0-2 | 19-21, 19-21 |
SATURDAY | 2:00pm | 33 | Chartier – Bradstock | v | May – McKay | 0-2 | 17-21, 15-21 |
SATURDAY | 1:00pm | 32 | Wuttunee – Crawford | v | Bauder – O’Reilly | 1-2. | 23-21, 17-21, 08-15 |
SATURDAY | 1:00pm | 31 | Pantovic – Stone | v | Bartos – Friend | 1-2. | 14-21, 21-11, 12-15 |
SATURDAY | 1:00pm | 30 | Birker – Neil | v | MacDonald – Frayne | 1-2. | 13-21, 21-13, 16-18 |
SATURDAY | 1:00pm | 29 | Fayad – Fayad | v | Danelon – Pham | 2-0 | 21-14, 21-13 |
SATURDAY | 12:00pm | 28 | Fulkova – McMains | v | Lubliner – Leavitt | 2-0 | 22-20, 24-22 |
SATURDAY | 12:00pm | 27 | Wohlford – Thornton | v | Androsoff – Kermode | 1-2. | 17-21, 21-19, 05-15 |
SATURDAY | 12:00pm | 26 | Stevensen – Ranngoni | v | Riley – Chioccarello | 0-2 | 10-21, 16-21 |
SATURDAY | 11:00am | 25 | May – McKay | v | Neilsen – Turner | 2-0 | 21-09, 21-13 |
SATURDAY | 1:00pm | 24 | Chartier – Bradstock | v | Cordonier – Allinger-Pezer | 0-2 | 15-21, 11-21 |
SATURDAY | 1:00pm | 23 | Thomas – Thomas | v | Coulter – Liau Kent | 2-1. | 21-16, 15-21, 17-15 |
SATURDAY | 12:00pm | 22 | Carrasco – Cockrell | v | Caverly – Irwin | 2-1. | 21-17, 22-24, 15-10 |
SATURDAY | 12:00pm | 21 | Braun – Chow | v | Chow – Clark | 2-0 | 21-13, 21-14 |
SATURDAY | 12:00pm | 20 | Saxton – Schmuland | v | Devreaux – Weir | 1-2. | 21-16, 22-24, 13-15 |
SATURDAY | 11:00am | 19 | Sawatzky – Bateham | v | Alhmjell – Kaufmanis | 2-0 | 21-16, 21-18 |
SATURDAY | 11:00am | 18 | McDonald – Wiskar | v | Dunn – Soolsma | 2-0 | 21-17, 22-20 |
SATURDAY | 12:00pm | 17 | McNamara – McNamara | v | Armstrong – Sloan | 2-0 | 21-12, 21-15 |
SATURDAY | 11:00am | 16 | Cordonier – Allinger-Pezer | v | Bauder – O’Reilly | 2-0 | 21-17, 21-12 |
SATURDAY | 11:00am | 15 | Chartier – Bradstock | v | Wuttunee – Crawford | 2-0 | 22-20, 21-12 |
SATURDAY | 11:00am | 14 | Coulter – Liau Kent | v | Bartos – Friend | 2-0 | 21-19, 21-14 |
SATURDAY | 10:00am | 13 | Thomas – Thomas | v | Pantovic – Stone | 2-0 | 21-10, 21-13 |
SATURDAY | 10:00am | 12 | Caverly – Irwin | v | MacDonald – Frayne | 2-0 | 21-11, 21-16 |
SATURDAY | 10:00am | 11 | Carrasco – Cockrell | v | Birker – Neil | 2-0 | 21-12, 21-15 |
SATURDAY | 10:00am | 10 | Chow – Clark | v | Danelon – Pham | 2-1. | 25-23, 16-21, 15-13 |
SATURDAY | 10:00am | 9 | Braun – Chow | v | Fayad – Fayad | 2-0 | 24-22, 21-17 |
SATURDAY | 10:00am | 8 | Devreaux – Weir | v | Lubliner – Leavitt | 2-1. | 14-21, 21-15, 15-13 |
SATURDAY | 9:00am | 7 | Saxton – Schmuland | v | Fulkova – McMains | 2-0 | 21-13, 21-09 |
SATURDAY | 9:00am | 6 | Alhmjell – Kaufmanis | v | Androsoff – Kermode | 2-0 | 21-14, 21-09 |
SATURDAY | 9:00am | 5 | Sawatzky – Bateham | v | Wohlford – Thornton | 2-0 | 21-10, 21-09 |
SATURDAY | 9:00am | 4 | Riley – Chioccarello | v | Dunn – Soolsma | 1-2. | 15-21, 21-17, 10-15 |
SATURDAY | 9:00am | 3 | McDonald – Wiskar | v | Stevensen – Rangoni | 2-1. | 21-15, 19-21, 15-07 |
SATURDAY | 9:00am | 2 | Neilsen – Turner | v | Armstrong – Sloan | 0-2 | 17-21, 12-21 |
SATURDAY | 9:00am | 1 | McNamara – McNamara | v | May – McKay | 2-0 | 21-14, 21-14 |