Click here to view the pdf playoff bracket.
SUNDAY | 5:00pm | GOLD | Binstock – Schachter | v | Krause – Russell | 2-0 | |
SUNDAY | 3:00pm | BRONZE | Plantinga – Wheelan | v | Lebourdais – Wiskar | 2-0 | |
SUNDAY | 12:30pm | 60 | Lebourdais – Wiskar | v | Krause – Russell | 1-2. | |
SUNDAY | 12:30pm | 59 | Binstock – Schachter | v | Plantinga – Wheelan | 2-0 | 21-18, 21-13 |
SUNDAY | 10:00am | 58 | Krause – Russell | v | Gotch – Gotch | 2-0 | |
SUNDAY | 10:00am | 57 | Beleznay – Gandy | v | Plantinga – Wheelan | 0-2 | 18-21, 21-23 |
SUNDAY | 8:30am | 56 | Gotch – Gotch | v | Poissant – Mackenzie | 2-0 | 21-14, 21-19 |
SUNDAY | 8:30am | 55 | Simon – Nusbaum | v | Plantinga – Wheelan | 0-2 | 13-21, 19-21 |
SATURDAY | 5:00pm | 54 | Beleznay – Gandy | v | Lebourdais – Wiskar | 0-2 | 15-21, 19-21 |
SATURDAY | 5:00pm | 53 | Binstock – Schachter | v | Krause – Russell | 2-0 | 21-19, 21-13 |
SATURDAY | 5:00pm | 52 | Poissant – Mackenzie | v | Caschetto – Weninger | 2-0 | 22-20, 21-08 |
SATURDAY | 5:00pm | 51 | Caverly – Ricketts | v | Gotch – Gotch | 0-2 | 16-21, 16-21 |
SATURDAY | 5:00pm | 50 | Casey – Casey | v | Plantinga – Wheelan | 0-2 | 18-21, 13-21 |
SATURDAY | 5:00pm | 49 | Nusbaum – Simon | v | Burlacu – Simone | 2-0 | 21-19, 21-11 |
SATURDAY | 4:00pm | 48 | Hauser – Keith | v | Caschetto – Weninger | 1-2. | 21-19, 15-21, 10-15 |
SATURDAY | 4:00pm | 47 | Wong – Vandenbrink | v | Gotch – Gotch | 0-2 | 10-21, 16-21 |
SATURDAY | 4:00pm | 46 | Webb – Harvalias | v | Plantinga – Wheelan | 0-2 | 11-21, 12-21 |
SATURDAY | 4:00pm | 45 | Galloway – Klassen | v | Burlacu – Simone | 1-2. | 16-21, 21-16, 04-15 |
SATURDAY | 3:00pm | 44 | Caverly – Ricketts | v | Lebourdais – Wiskar | 0-2 | 13-21, 17-21 |
SATURDAY | 3:00pm | 43 | Poissant – Mackenzie | v | Beleznay – Gandy | 0-2 | 12-21, 15-21 |
SATURDAY | 3:00pm | 42 | Nusbaum – Simon | v | Krause – Russell | 0-2 | 19-21, 17-21 |
SATURDAY | 3:00pm | 41 | Binstock – Schachter | v | Casey – Casey | 2-0 | 21-12, 21-13 |
SATURDAY | 3:00pm | 40 | Caschetto – Weninger | v | Klimstra – St Pierre | 2-0 | 21-15, 24-22 |
SATURDAY | 2:00pm | 39 | Hauser – Keith | v | Salmon – Urion | 2-0 | 21-14, 21-10 |
SATURDAY | 2:00pm | 38 | Hulshof – Siepermann | v | Gotch – Gotch | 0-2 | 19-21, 15-21 |
SATURDAY | 2:00pm | 37 | Wetulani – Nash | v | Wong – Vandenbrink | 0-2 | 17-21, 15-21 |
SATURDAY | 2:00pm | 36 | Plantinga – Wheelan | v | Sanderson – Harris | 2-0 | 21-10, 21-15 |
SATURDAY | 2:00pm | 35 | Dunn – Thompson | v | Webb – Harvalias | 0-2 | 16-21, 14-21 |
SATURDAY | 2:00pm | 34 | Burlacu – Simone | v | Gjernes – Alcock | 2-1. | 18-21, 21-18, 15-08 |
SATURDAY | 2:00pm | 33 | Galloway – Klassen | v | Cordonier – Garcia | 2-0 | 21-11, 21-14 |
SATURDAY | 1:00pm | 32 | Klimstra – St Pierre | v | Padva – Driscoll | 2-0 | 21-07, 21-17 |
SATURDAY | 1:00pm | 31 | Salmon – Urion | v | Arnold – Tudor | 2-0 | 21-18, 21-17 |
SATURDAY | 1:00pm | 30 | Gotch – Gotch | v | Rolfe – Yuen | 2-0 | 21-10, 21-11 |
SATURDAY | 1:00pm | 29 | Gibbs – Hart | v | Wong – Vandenbrink | 0-2 | 16-21, 19-21 |
SATURDAY | 12:00pm | 28 | Brotherhood – Newton | v | Sanderson – Harris | 0-2 | 11-21, 13-21 |
SATURDAY | 12:00pm | 27 | Noble – Lepage | v | Webb – Harvalias | 0-2 | 13-21, 19-21 |
SATURDAY | 12:00pm | 26 | Hiemstra – Smith | v | Gjernes – Alcock | 0-2 | 15-21, 21-23 |
SATURDAY | 11:00am | 25 | Cordonier – Garcia | v | Krawelitzki – Bayntun | 2-1. | 21-16, 14-21, 15-13 |
SATURDAY | 1:00pm | 24 | Galloway – Klassen | v | Lebourdais – Wiskar | 0-2 | 13-21, 12-21 |
SATURDAY | 1:00pm | 23 | Burlacu – Simone | v | Caverly – Ricketts | 1-2. | 19-21, 21-18, 13-15 |
SATURDAY | 12:00pm | 22 | Dunn – Thompson | v | Beleznay – Gandy | 0-2 | 18-21, 12-21 |
SATURDAY | 12:00pm | 21 | Plantinga – Wheelan | v | Poissant – Mackenzie | 0-2 | 16-21, 18-21 |
SATURDAY | 12:00pm | 20 | Wetulani – Nash | v | Krause – Russell | 0-2 | 15-21, 16-21 |
SATURDAY | 11:00am | 19 | Nusbaum – Simon | v | Hulshof – Siepermann | 2-1. | 17-21, 21-14, 15-09 |
SATURDAY | 11:00am | 18 | Hauser – Keith | v | Casey – Casey | 1-2. | 16-21, 21-19, 09-15 |
SATURDAY | 12:00pm | 17 | Binstock – Schachter | v | Caschetto – Weninger | 2-0 | 21-13, 21-06 |
SATURDAY | 11:00am | 16 | Lebourdais – Wiskar | v | Padva – Driscoll | 2-0 | 21-09, 21-09 |
SATURDAY | 11:00am | 15 | Galloway – Klassen | v | Klimstra – St Pierre | 2-1. | 21-18, 21-23, 15-07 |
SATURDAY | 11:00am | 14 | Caverly – Ricketts | v | Arnold – Tudor | 2-0 | 21-13, 21-10 |
SATURDAY | 10:00am | 13 | Burlacu – Simone | v | Salmon – Urion | 2-0 | 21-18, 21-16 |
SATURDAY | 10:00am | 12 | Beleznay – Gandy | v | Rolfe – Yuen | 2-0 | 21-10, 21-14 |
SATURDAY | 10:00am | 11 | Gotch – Gotch | v | Dunn – Thompson | 1-2. | 21-15, 13-21, 09-15 |
SATURDAY | 10:00am | 10 | Poissant – Mackenzie | v | Wong – Vandenbrink | 2-0 | 21-18, 21-16 |
SATURDAY | 10:00am | 9 | Plantinga – Wheelan | v | Gibbs – Hart | 2-0 | 21-04, 21-12 |
SATURDAY | 10:00am | 8 | Krause – Russell | v | Sanderson – Harris | 2-0 | 21-19, 21-15 |
SATURDAY | 10:00am | 7 | Wetulani – Nash | v | Brotherhood – Newton | 2-0 | 21-13, 21-11 |
SATURDAY | 9:00am | 6 | Hulshof – Siepermann | v | Webb – Harvalias | 1-2. | 15-21, 21-13, 15-10 |
SATURDAY | 9:00am | 5 | Nusbaum – Simon | v | Noble – Lepage | 2-0 | 21-11, 21-13 |
SATURDAY | 9:00am | 4 | Casey – Casey | v | Gjernes – Alcock | 2-0 | 21-10, 21-18 |
SATURDAY | 9:00am | 3 | Hauser – Keith | v | Heimstra – Smith | 2-0 | 21-14, 21-15 |
SATURDAY | 9:00am | 2 | Krawelitzki – Bayntun | v | Caschetto – Weninger | 0-2 | 18-21, 15-21 |
SATURDAY | 9:00am | 1 | Binstock – Schachter | v | Cordonier – Garcia | 2-0 | 21-08, 21-08 |